Gea Grigorjev
Gea Grigorjev

Jooga õpetaja

Email: lastejooga@gmail.com
Telefon: 53990499
Piirkond: Haapsalu

Tundide info:
Iloni Imedemaa

Tunnid lastele vanuses:
4 – 9 aastased

Hariduselt psühholoog, olen ma laste ja noortega erinevates kontekstides kokku puutunud juba peagi kümme aastat. Erinevad tööalased väljakutsed on mind viinud tegutsema nii (rahvusvahelise) noorsootöö- ja mitteformaalse hariduse valdkonnas kui ka psüühilise erivajadustega noorte ja lastega. Viimase paari aasta jooksul olen täiendanud end lastejooga õpetajate koolitusel, erinevates meditatsiooni ja mindfulness-töötubades ning käesoleval hetkel laiendan oma silmaringi ning meetodite pagasit joogateraapia kursusel.

Lastejooga tundide eesmärk on teadlikkust: oskus oma teadvust märgata ja suunata, et saada seeläbi lahti sisemistest takistustest ja õppida märkama seoseid oma tegutsemisvalikute ja tagajärgede vahel, olles seeläbi rõõmsam, loovam, tulemuslikum. Kuna tegutsen ka vabakutselise illustraatorina, kasutan tundides sageli erinevaid loovmeetodeid ning joonistamist tunni jooksul kogetu peegeldamiseks ning suuremate teemade avamiseks. Oma tegevusi sättides pean oluliseks luua ruumi ja võimalusi ka laste ja teiste pereliikmete kokkutoomiseks ühistes joogatundides ning erinevateks teadlikkust toetavateks loovateks toimetusteks.

Mulle meeldib väga, et õpetaja läheneb tunnile loominguliselt ja lapsed saavad joosta ning rahmeldada. Samas ei puudu tunnist traditsioonilised jooga poosid, juba varakult saab põnn aimu jooga põhitõdedest. Tunni algus, kus lapsed istuvad ringis ning igaühel on võimalus rääkida oma nädalast ja sellest, kuidas neil on läinud, on väga teraapiline. Laps tuleb joogatunnist koju rahulikuna ja puhanuna. 🙂

 

Minu tütar Mia ütleb, et talle meeldib tunnis teha konna, lõvi ja teisi asju. Meeldivad mängud ja jooga muusika. Tihti palub ta hommikul lasteaeda sõites panna mängima lastejooga laulude plaadi. Olles käinud aastakese lastejoogas, hakkas Mia suvel ka kodus poose võtma. Küsisin, et mis sa teed? Vastuseks sain, et kas sa ei näe, jooga puud! Mia oli siis vaid kolmeaastane.

Natalia Laaneväli

Laps õpib joogas pöörama tähelepanu väliselt sisemisele, see ongi jooga põhieesmärk. On väga hea kui sellega tehakse algust juba varakult. Laste puhul on oluline, et laps saab joogast esimese positiivse kogemuse: tore õpetaja, rahulik, mänguline ja pisut eriline olemine. Isegi kui järg peaks vahepeal kaduma, on selle kogemuse põhjal hiljem lihtsam ja loomulikum jooga juurde tagasi tulla.

Minu lastel tekkis selge seos joogaõpetaja ja majaga, kus tunnid toimusid. See oli nende jaoks nagu üks eriline maailm ja tihti, kui sealt mööda sõidame, küsivad nad ikka õpetaja kohta ning meenutavad tema tunde laia naeratusega. Püüame sel aastal jälle ka pisut regulaarsemalt tundides käima hakata. Joogaga on see hea asi, et see ei sea sulle tingimusi ja ootab sind alati tagasi.

Yoko Alender
“Soovitan väga seda kursust, sest: 1. oma emakeeles 2. saab palju teadmisi Kundalini joogast 3. enesearenguks suurepärane kursus 4. et mõista paremini lapsi… ja iseennast.”
Klarika Varik