Kristel Paimla
Kristel Paimla

Lastejooga asutaja

E-mail: kristel@lastejooga.ee
telefon: 521 6525

Õpetaja Manavjeet Kaur

Olles tegutsenud aastaid juristina ja olles emarollis aastast 2005, tuli jooga minu igapäevaellu 2010. aastal, kui ootasin oma kolmandat last Luukast, kellele arstid ei ennustanud füüsilises mõttes just kõige helgemat tulevikku. Esialgu käisin vaid rasedate jooga tunnis Mehhikost pärit õpetaja Sukhdev Kauri juures, et vaigistada oma meelt, mis sumises nagu herilasepesa; et toetada oma kõhubeebi vaimset ja füüsilist arengut; ja et minna väärikalt läbi kõikvõimalikest raskustest. Ise sealjuures kogedes nii julgust, õnne, sisemist rahu, turvalisust, tasakaalu kui ka iseenda lõputust. Kuna see kõik minuga juhtus, siis tekkis mul austus kundalini jooga vastu ning sügavam huvi, kuidas on võimalik, et mingi harjutus või meditatsioon muudab 100% Sinu maailma, Sinu olemust, Sinu hinge, Sind ennast.

Ühesõnaga, kui ma olin valmis, suunas elu mind kiirelt edasi järgmise verstaposti juurde, milleks oli Karam Kriya kundalini jooga õpetajate kool, kus alustasin 2011 a alguses Shiv Charan Singhi, Ram Singhi, Jivan Mukta Singhi, Meherbani Kauri, Sat Darshan Kauri jt rahvusvaheliselt tunnustatud kundalini jooga õpetajate käe all kundalini jooga õpetajaks õppimist. Kuna olin aastaid oma südames teadnud, et ühel päeval hakkan ma tegelema ka laste joogaga, siis 2011 suvel alustasin ametlikult ka laste jooga õpetajaks õppimisega. Minu suureks eeskujuks ja õpetajaks on sel teel olnud Saksamaalt pärit laste jooga gurud Atma Singh ja Siri Gopal Kaur. Käesolevaks ajaks olen laste joogaga tegelenud n.ö mitteametlikult sama kaua, kui vana on mu tütar, s.o üle 10 aasta.

Vahetevahel ma ikka naeran, et kui ma ühel heal päeval olen haridus- ja teadusminister, siis ma viin nii lasteaedade kui koolide õppeprogrammi sisse kohustuslikus korras laste/noorte jooga tunni (kasvõi kord nädalas ja kehalise kasvatuse tunni raames), sest joogaga tegelemine mõjub lastele kohe eriti hästi: läbi jooga muutub iga inimene õnnelikumaks, rahulikumaks, enesekindlamaks, tervemaks, loovamaks, teadlikumaks, julgemaks, intelligentsemaks ja saab kontakti iseenda ja algallikaga. Ja nii saad muutuma ka Sina, kui valid jooga:)

Igatahes on mul suur au ja õnn, et sattusin jooga maailma ning muuhulgas saan olla ka Sinu õpetaja ja areneda koos Sinu või Sinu lapsega sel imelisel teekonnal.

Lisaks olen õppinud Gordoni perekoolis ja Holistilise Teraapia Instituudi 1. kursusel, läbinud Brandon Baysi The Journey Intensive ja Manifest Abundance seminarid ning Bettina Hallifaxi laste rännaku seminari.

2015 a lõpus osalesin õpetajana ka laste jooga õpetajate koolitamisel kundalini jooga baasilt, kus 160 tunniga ja 10 õpetaja käe all said tuule tiibadesse 18 uut imelist laste jooga õpetajat üle Eesti. 5. juunil 2016 saavad nii Sukhdev Kaur Khalsa, Katre Rajuri, Ave Palu, Erki Kaikkoneni, Kalev Klaari, Merilin Tamme, Liis Luige kui minu eestvedamisel tuule tiibadesse 22 laste jooga õpetajat üle Eesti, kes läbisid 4-kuulise ja 200-tunnise laste jooga õpetajate kursuse.

NB! Täiskasvanutele annan kundalini jooga tunde alates 2011 a igal teisipäeval kl 17.30-19.00 Tallinna Puuetega Inimeste Kojas. Kuna kohtade arv on seal limiteeritud, siis soovi korral kirjuta: kristel@lastejooga.ee

Valgust, armastust ja hoitust!

Ikka Sinu

Kristel Manavjeet Kaur*

*Manavjeet Kaur, mis on saadud minu ees-ja perekonnanimest ning sünniajast, tähendab tõlkes võidukat jumala printsessi, kes läheb alati edukalt läbi igast raskusest või väljakutsest, kui ta jääb kontakti oma algallikaga.

Loe ka intervjuud Kristeliga või vaata lisainfot http://www.facebook.com/lastejooga

“Soovitan väga seda kursust, sest: 1. oma emakeeles 2. saab palju teadmisi Kundalini joogast 3. enesearenguks suurepärane kursus 4. et mõista paremini lapsi… ja iseennast.”
Klarika Varik
See kursus on üks imeline teekond. Teekond eelkõige iseendani. Kontakti loomine oma hingega. Selle käigus olen õppinud usaldama, alistuma, oma kõikvõimsust märkama ja kasutama ning olema kohal. Leidsin endas üles lapselikkuse, mängulisuse, rõõmu. Kuhu nad küll vahepealsetel aastatel kadunud olid?! Aitäh-aitäh- aitäh iseendale, et tulin laste joga õpetajate kursusele!
Külliki Holtsmann
Kui sulle meeldivad lapsed ja nendega mängimine siis see kursus on väga tore võimalus õppida lastega terviklikult tegelema. Lisaks sellele koged ja õpid ise elama terviklikult. Terve kursus on läbi mõeldud ja väekate õpetajatega läbi viidud. Väga ilus kogemus. Tänan!
Helen Ainvere
Mulle väga meeldib, et siin on suur rõhk KOOS olemisel-tegemisel- loomisel. Luuakse sõbralik hinnangutevaba grupienergia, kus puudub igasugune konkurents ja üksteist toetatakse tingimusteta. Sellist tunnet, nagu on sellisesse gruppi kuulumine pole enne tundnud ega oleks osanud ette kujutada.
Kristel Tammin
Meeli ja maailma avardav. Leiad kontakti oma sisemise lapsega ja õpetusi-nippe-trikke, kuidas väga põnevaid lastejooga tunde läbi viia. Kui ma otsustaks lastejooga tunde mitte hakata läbi viima (mida loomulikult tahan, sest saadud inspiratsioon on piiritu), siis ei kahetseks ma kindlasti laste joogakursusele tulemist, kuna see kogemus ja teekond on isiklikul tasandil mulle palju õnne, rahu, tasakaalu ja innustust.
Marju Loorits
Soovitan inimesele, kes soovib päris tõeliselt tegeleda enesearenguga ja usub, et jooga on üks viis, kuidas end hoida, tõsta ja arendada.
Maili Liinev
Jah, kindlasti soovitan. Kursus on ka üldhariv ja väga mitmekülgne. Kindlasti ka kergelt teraapilise mõjuga.
Ester Kokkota
100% inspireeriv ja sütitav. Mitte ainult tööks lastega, aga iseenda sisse vaatamiseks, jagamiseks, juba olemasolevate mõtete käivitamiseks ning uute genereerimiseks.
Gea
Ma tunnen, et kogu kursus on mind avardanud, olen õppinud ning leidnud vastuseid küsimustele, mis on mind pikalt painanud. Olen leidnud endas üles oma sisemise lapse. Vapustav teekond, intensiivne õpe ja suurepärased ideed on seda protsessi loonud ja saatnud, mille eest olen tänulik!
Kaisa Kalmus
Kaisa Kalmus
See pole lihtsalt laste jooga kursus, selle imelise teekonna käigus saadakse vastused aastaid kestnud küsimustele laste, iseenda ning ümbritseva maailma kohta. Kursus on niivõrd avardav, et tajud kuidas toimub järjepidev teadlikkuse juurdevool.
Eike Toomsalu
Eike ToomsaluLaste jooga õpetaja
Kristel - imeline hing, kelle kohta polegi sõnu. Aitäh, et tõid läbi lastejooga rahu ja armastust siia maailma.
Essi Vahtras 
Essi Vahtras 
Suurepärane kursus. Lasteaia õpetajad võiksid kõik sellel kursusel osaleda. Annab isiklikuks arenguks ning lastega töötamiseks väga palju praktilisi kogemusi. Samas oli piisavalt palju isiklikku toetamist õpetajana töötamiseks. Sellel kursusel kohtud enda sisemise minaga. Saad palju positiivset energiat, rõõmu ja rahulolu endasse.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.