Aive Roots
Aive Roots

Jooga õpetaja

E-mail: aive.roots@gmail.com
Telefon: 58049712
Piirkond: Tartu

Tundide info:
Devi Reiki Stuudio

Tunnid lastele vanuses:
3 – 6 aastased
7 – 11 aastased

Olen koolis õpetajana töötanud 15 aastat. Viimastel aastatel on mu tähelepanu pälvinud jooga ja meditatsioon. Loogilise jätkuna jõudsin südame kutsel ja suunamisel laste jooga õpetajate kursusele. Üks täiendab teist ja rõõmu toob see nii lastele kui mulle endale. 🙂

Laste jooga õpetajaks õppimine on mul aidanud ennast tervendada, endale andestada, see on mulle uusi äratundmisi toonud. Pidev endaga tegelemine oli alguses ehk natuke kaootiline ent muutus õppimise käigus järjest teadlikumaks enda arendamise praktikaks. Nüüd on meditatsioon ja jooga mu igapäevased kaaslased ning toetajad. Olen õppinud ennast kuulama, ennast aktsepteerima ja õpin ikka veel endale mitte hinnanguid andma.

Olen jätkuvalt õpilane selles elukoolis. 🙂 Lastele mõeldud joogatundides läheme koos lastega avastusretkele ja tunneme rõõmu ühisest loovast tegevusest. Teeme koos joogaharjutusi ning õpime toime tulema oma emotsioonide ja igapäevaste väljakutsetega. Loe lähemalt minu laste jooga tundide kohta Devi Reiki Stuudio FB lehelt rubriigis: Meie tunnid ja õpetajad.

Oled väga oodatud! Rõõmsa kohtumiseni! 🙂

Mulle meeldib väga, et õpetaja läheneb tunnile loominguliselt ja lapsed saavad joosta ning rahmeldada. Samas ei puudu tunnist traditsioonilised jooga poosid, juba varakult saab põnn aimu jooga põhitõdedest. Tunni algus, kus lapsed istuvad ringis ning igaühel on võimalus rääkida oma nädalast ja sellest, kuidas neil on läinud, on väga teraapiline. Laps tuleb joogatunnist koju rahulikuna ja puhanuna. 🙂

 

Minu tütar Mia ütleb, et talle meeldib tunnis teha konna, lõvi ja teisi asju. Meeldivad mängud ja jooga muusika. Tihti palub ta hommikul lasteaeda sõites panna mängima lastejooga laulude plaadi. Olles käinud aastakese lastejoogas, hakkas Mia suvel ka kodus poose võtma. Küsisin, et mis sa teed? Vastuseks sain, et kas sa ei näe, jooga puud! Mia oli siis vaid kolmeaastane.

Natalia Laaneväli

Laps õpib joogas pöörama tähelepanu väliselt sisemisele, see ongi jooga põhieesmärk. On väga hea kui sellega tehakse algust juba varakult. Laste puhul on oluline, et laps saab joogast esimese positiivse kogemuse: tore õpetaja, rahulik, mänguline ja pisut eriline olemine. Isegi kui järg peaks vahepeal kaduma, on selle kogemuse põhjal hiljem lihtsam ja loomulikum jooga juurde tagasi tulla.

Minu lastel tekkis selge seos joogaõpetaja ja majaga, kus tunnid toimusid. See oli nende jaoks nagu üks eriline maailm ja tihti, kui sealt mööda sõidame, küsivad nad ikka õpetaja kohta ning meenutavad tema tunde laia naeratusega. Püüame sel aastal jälle ka pisut regulaarsemalt tundides käima hakata. Joogaga on see hea asi, et see ei sea sulle tingimusi ja ootab sind alati tagasi.

Yoko Alender
“Soovitan väga seda kursust, sest: 1. oma emakeeles 2. saab palju teadmisi Kundalini joogast 3. enesearenguks suurepärane kursus 4. et mõista paremini lapsi… ja iseennast.”
Klarika Varik

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.