Jane-Maarja Hansen
Jane-Maarja Hansen

Jooga õpetaja

E-mail: janehingelill@gmail.com
Telefon: 53447136
Piirkond: Nõmme, kesklinn (Tallinna Westholmi Gümnaasium), Kadriorg (Gaia Kool) ja Kohila.

Tundide info:
Laste Jooga Kuukiir 

Tunnid lastele vanuses:
3 – 9 aastased
6 – 10 aastased

Minu nimi on Jane-Maarja Hansen, jooganimega Param Simran Kaur, mis tähendab lõvi printsessina hoides oma meelt ja südant, kõndides armu jõuga läbi elu, saan juhatada selles ka sind, väga kallis ja armastatud. Millest saame toitu siin Maal? Mina arvan, et see on rõõm. Mis on rõõm—see on tunne, mis kasvab imeliseks lilleks välja meist, kui lubame sel kasvada. Millest toitub rõõm?

Kui me oleme endaga rahulolevad, teame, mida tahame.Väga tihiti ei tea meist seda paljud. Siis asume otsima seda rõõmu,seda õnnetunnet, emotsiooni..mis meid rahuldaks ja muudaks rahulolevaks ja õnnelikuks inimeseks. Et see lill ei närtsiks vaid kasvaks imeliselt lõhnavaks essensiks meis, on vajalik juba lastele anda teadlike parimaid valikuid ja teadmisi inimeseks olemise teel. Parim kingitus, mille olen saanud oma emalt, on kuulata oma südame arukust ja selle teadmise olen kingitusena edasi andnud meie lastele.Tihiti ei kuule me oma südant, sest oleme selle saja lukuga kinni pannud. Peale selle südame võtme ookeani sinisesse sügavikku visanud. Täna oleme jõudnud aega, kus on juba vajalikke tööriistu, selleks,et süda ei sulguks, vaid säraks meis nii tugeva teemandi kui õrna lillena. Jooga on imeline võimalus omandada neid oskusi, kuidas särada.

Kuna lapsed on nagu käsnad, kes imavad kõik teadmised energeetiliselt ja avalduvad oma keha tarkuses koheselt, siis nad vajavad inspireerivat kasvukeskkonda, kus sirutuda, kasvada, mängida ja lustida. Minu esimesed joogateadmised pärinevad kodust, kus alustati päeva karastava dušiga, tegeleti oma keha meridiaanide lahti töötamisega. Ema kõneles armastuse keeles lillede ja looduse deevadega—see kogemus aitab ja on aidanud mul püsida ankrus, läbi mis tahes elu valu kogemuste. Siiski on igal meist oma tee ja tõde vaja leida. Olen õnnelik ja tänulik, et olen valinud just selle perekonna, et mind on Looja nii õnnistanud. Seesmine soov maailmale vastu jagada on kasvatanud minust kundalini joogaõpetaja, lastejooga õpetaja, õieterapeudi ja reiki tervendaja ja kanaldaja, naiste väeringide juhendaja, iluloojast mahekosmeetiku ja sellega kaasnevalt ka ilunautija. Sel aastal sündis laste joogaruum „Kuukiir”.Tema säraga koos on saanud lapsed lustida Joogapäeval, Robootikapäeval Kultuurikatlas, Joogafestivalil ja kaunis südame kogemus on MTÜ Saagu Valgus lastega. Kõige soojendavamad ning hästi armsad hetked on oma küla kogukonna suurte ja väikeste inimestega, kellega olen teinud perepäevi ja muid kauneid sündmusi ning olemisi. Lapsed on meie elu ime, tunnen seda enda sees olevas lapses ja meie endi lastes. Õpime loomist taas mäletama, koguaeg, igal hetkel!

Sat Nam
Wahe Guru

Mulle meeldib väga, et õpetaja läheneb tunnile loominguliselt ja lapsed saavad joosta ning rahmeldada. Samas ei puudu tunnist traditsioonilised jooga poosid, juba varakult saab põnn aimu jooga põhitõdedest. Tunni algus, kus lapsed istuvad ringis ning igaühel on võimalus rääkida oma nädalast ja sellest, kuidas neil on läinud, on väga teraapiline. Laps tuleb joogatunnist koju rahulikuna ja puhanuna. 🙂

 

Minu tütar Mia ütleb, et talle meeldib tunnis teha konna, lõvi ja teisi asju. Meeldivad mängud ja jooga muusika. Tihti palub ta hommikul lasteaeda sõites panna mängima lastejooga laulude plaadi. Olles käinud aastakese lastejoogas, hakkas Mia suvel ka kodus poose võtma. Küsisin, et mis sa teed? Vastuseks sain, et kas sa ei näe, jooga puud! Mia oli siis vaid kolmeaastane.

Natalia Laaneväli

Laps õpib joogas pöörama tähelepanu väliselt sisemisele, see ongi jooga põhieesmärk. On väga hea kui sellega tehakse algust juba varakult. Laste puhul on oluline, et laps saab joogast esimese positiivse kogemuse: tore õpetaja, rahulik, mänguline ja pisut eriline olemine. Isegi kui järg peaks vahepeal kaduma, on selle kogemuse põhjal hiljem lihtsam ja loomulikum jooga juurde tagasi tulla.

Minu lastel tekkis selge seos joogaõpetaja ja majaga, kus tunnid toimusid. See oli nende jaoks nagu üks eriline maailm ja tihti, kui sealt mööda sõidame, küsivad nad ikka õpetaja kohta ning meenutavad tema tunde laia naeratusega. Püüame sel aastal jälle ka pisut regulaarsemalt tundides käima hakata. Joogaga on see hea asi, et see ei sea sulle tingimusi ja ootab sind alati tagasi.

Yoko Alender
“Soovitan väga seda kursust, sest: 1. oma emakeeles 2. saab palju teadmisi Kundalini joogast 3. enesearenguks suurepärane kursus 4. et mõista paremini lapsi… ja iseennast.”
Klarika Varik

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.