Kalli Suga
Kalli Suga

Jooga õpetaja

E-mail: info@kallikodu.ee
Telefon: 55601768
Piirkond: Kesklinn, Mustamäe, Kristiine

Tundide info:
Laste joogaruum “Hingelind”

Tunnid lastele vanuses:
3 – 6 aastased
7 – 10 aastased
11 – … aastased

Minu nimi on Kalli Suga, spirituaalse nimega Nishan Priya Kaur. Austus ja huvi inimeseks olemise vastu on sillutanud minu teekonda joogani. Jooga võlus mind oma holistilise käsitlusega, kogu terviklikkuses. Keha, meel ja vaim, nende omavaheline harmoonia ja tasakaal. Teadlikkus ja ühendus oma tõelise olemusega, aktsepteerimine ja usaldus ümbritseva suhtes, seda olin otsinud ja oma ellu igatsenud. 2015.a läbisin Manavjeet Kauri korraldatud lastejooga õpetajate kursuse ning jätkan õpinguid rahvusvahelisel Karam Kriya I astme Kundalini jooga õpetajate koolitusel.

Kundalini jooga on teadlikkuse jooga ja sellel põhinevates lastejooga tundides on võimalik ühenduda ja säilitada kontakt oma tõelise olemusega. Oled Sa väike või suur, see toimib kõigile . Seepärast, et igaühe Hing on ehe luues ühendust, enese, kaaslaste ja kogu ümbritseva maailmaga. Joogaasendid, meditatsioonid, mantrad ja lõõgastus on lastele loomuomaselt mängulised ja võimaldavad joogatundidest rõõmu tunda. Olles lugupidav enese ja teiste vastu, vabana võistlemisest ja võrdlemisest saavad lapsed kogeda lusti liikumisest ja loovusest.

Sufide traditsioonist pärinev tarkus ütleb, et „Hinge poolt juhitud olek on eluoskus, mida lapsed õpetavad täiskasvanutele“ ja ma tõesti usun, et lapsi usaldades saame targemaks. Tagasiside ühe nutika joogalapse emalt olgu selle kinnituseks: „Miia on joogast tohutus vaimustuses. Ta arvab, et jooga võiks iga päev olla .Räägib mulle ka kodus kuidas ma peaksin oma keha kuulama.“

Sat Nam!

Mulle meeldib väga, et õpetaja läheneb tunnile loominguliselt ja lapsed saavad joosta ning rahmeldada. Samas ei puudu tunnist traditsioonilised jooga poosid, juba varakult saab põnn aimu jooga põhitõdedest. Tunni algus, kus lapsed istuvad ringis ning igaühel on võimalus rääkida oma nädalast ja sellest, kuidas neil on läinud, on väga teraapiline. Laps tuleb joogatunnist koju rahulikuna ja puhanuna. 🙂

 

Minu tütar Mia ütleb, et talle meeldib tunnis teha konna, lõvi ja teisi asju. Meeldivad mängud ja jooga muusika. Tihti palub ta hommikul lasteaeda sõites panna mängima lastejooga laulude plaadi. Olles käinud aastakese lastejoogas, hakkas Mia suvel ka kodus poose võtma. Küsisin, et mis sa teed? Vastuseks sain, et kas sa ei näe, jooga puud! Mia oli siis vaid kolmeaastane.

Natalia Laaneväli

Laps õpib joogas pöörama tähelepanu väliselt sisemisele, see ongi jooga põhieesmärk. On väga hea kui sellega tehakse algust juba varakult. Laste puhul on oluline, et laps saab joogast esimese positiivse kogemuse: tore õpetaja, rahulik, mänguline ja pisut eriline olemine. Isegi kui järg peaks vahepeal kaduma, on selle kogemuse põhjal hiljem lihtsam ja loomulikum jooga juurde tagasi tulla.

Minu lastel tekkis selge seos joogaõpetaja ja majaga, kus tunnid toimusid. See oli nende jaoks nagu üks eriline maailm ja tihti, kui sealt mööda sõidame, küsivad nad ikka õpetaja kohta ning meenutavad tema tunde laia naeratusega. Püüame sel aastal jälle ka pisut regulaarsemalt tundides käima hakata. Joogaga on see hea asi, et see ei sea sulle tingimusi ja ootab sind alati tagasi.

Yoko Alender
“Soovitan väga seda kursust, sest: 1. oma emakeeles 2. saab palju teadmisi Kundalini joogast 3. enesearenguks suurepärane kursus 4. et mõista paremini lapsi… ja iseennast.”
Klarika Varik

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.