Kristiina Saul
Kristiina Saul

Joogaõpetaja

E-mail: kristiinale@yahoo.com
Telefon: 505 3682
Piirkond: Viimsi, Harku, Muraste, Vääna-Jõesuu

Tundide info:
Viimsi Huvikeskus
Põnnipesa lasteaed
Harkujärve Põhikool
Muraste Kool
Vääna-Jõesuu Kool 

Tunnid lastele vanuses:
2 – 6 aastastele
7 – 12 aastastele

Olen Kristiina. Kundalini joogaga tegeledes olen saanud ka vaimse nime- Sukh Dhyan Kaur. See nimi tähendab jumalikku printsessi, kes saavutab jumaliku sisemise rahu, kasutades mediteerimise kunsti. Olen tegelenud kundalini joogaga juba ligi 7 aastat, hetkel õpin kundalini jooga õpetajaks. Viimastel aastatel on kundalini jooga ja selle filosoofia saanud sujuvalt minu elustiili osaks. Ma õpetan lastele joogat ja täiskasvanutele joogat. Korraldan lahedaid laste laagreid ja sünnipäevi. Teen naistele väeringe.

Lisaks olen õppinud ka Brandon Bays’i loodud Rännaku-meetodit ning aitan nii täiskasvanuid kui lapsi rännakule viies, neil vabaneda sellest, mis takistab elada suurepärast elu.

Mulle meeldib lastega olla, lapsed inspireerivad mind. Mul on ka endal kaks last: 5-aastane poeg ja 11-aastane tütar. Lastega joogatades või nende seltskonda nautides, kutsun neid usaldama iseennast, et nad jääksid avatuks, säravaks ja julgeksid käia oma südame teed.

Mulle meeldib väga, et õpetaja läheneb tunnile loominguliselt ja lapsed saavad joosta ning rahmeldada. Samas ei puudu tunnist traditsioonilised jooga poosid, juba varakult saab põnn aimu jooga põhitõdedest. Tunni algus, kus lapsed istuvad ringis ning igaühel on võimalus rääkida oma nädalast ja sellest, kuidas neil on läinud, on väga teraapiline. Laps tuleb joogatunnist koju rahulikuna ja puhanuna. 🙂

 

Minu tütar Mia ütleb, et talle meeldib tunnis teha konna, lõvi ja teisi asju. Meeldivad mängud ja jooga muusika. Tihti palub ta hommikul lasteaeda sõites panna mängima lastejooga laulude plaadi. Olles käinud aastakese lastejoogas, hakkas Mia suvel ka kodus poose võtma. Küsisin, et mis sa teed? Vastuseks sain, et kas sa ei näe, jooga puud! Mia oli siis vaid kolmeaastane.

Natalia Laaneväli

Laps õpib joogas pöörama tähelepanu väliselt sisemisele, see ongi jooga põhieesmärk. On väga hea kui sellega tehakse algust juba varakult. Laste puhul on oluline, et laps saab joogast esimese positiivse kogemuse: tore õpetaja, rahulik, mänguline ja pisut eriline olemine. Isegi kui järg peaks vahepeal kaduma, on selle kogemuse põhjal hiljem lihtsam ja loomulikum jooga juurde tagasi tulla.

Minu lastel tekkis selge seos joogaõpetaja ja majaga, kus tunnid toimusid. See oli nende jaoks nagu üks eriline maailm ja tihti, kui sealt mööda sõidame, küsivad nad ikka õpetaja kohta ning meenutavad tema tunde laia naeratusega. Püüame sel aastal jälle ka pisut regulaarsemalt tundides käima hakata. Joogaga on see hea asi, et see ei sea sulle tingimusi ja ootab sind alati tagasi.

Yoko Alender
“Soovitan väga seda kursust, sest: 1. oma emakeeles 2. saab palju teadmisi Kundalini joogast 3. enesearenguks suurepärane kursus 4. et mõista paremini lapsi… ja iseennast.”
Klarika Varik