Liis Luik
Liis Luik (Livjiwan Kaur)

Jooga õpetaja

Kundalini jooga juurde juhatas elu mind 2009. aastal. Esimene tund oli kui suur äratundmine, ammuigatsetud kohtumine. Selles oli midagi tuttavat, väekat ja võimsat. 2012. aasta kevadel alustasin õpinguid Karam Kriya kooli 1. astme õpetajate õppes ning sama aasta suvest annan ka tunde. Kundalini jooga on avardanud minu maailmapilti ja tajuruumi, juhatanud tõeliselt eheda, ausa ning julge elu allikale – iseendani. Tänasel päeval on joogalik eluviis saanud ainuvõimalikuks valikuks, elul ja joogal ei ole mingit vahet. Kundalini jooga on teadveloleku jooga ning teadlikkuse rakendamine igapäevaelus. See on õnnelik olemise tee, kuid tee õnneni võib olla käänuline ning kõike muud kui kerge. Jooga praktiseerimine kingib meelerahu, mõtteselguse ja jõu seda rada mööda järjepidevalt käia, avades meid elu võludele. Soovin joogalikke õpetusi jagada ka teistega, kuna olen kogenud ning näinud, kuidas need toovad inimesele kätte tema anded ja ressursid, aitavad pöörata kriisid võimalusteks ning leida Armastus ka kõige pimedamal hetkel. Olen Sinu jaoks, et toetada Sinu teed lähemale iseendale – Loojale!

Lisaks olen end täiendanud laste mängujooga, tervendava elunditeraapia ja rasedate jooga kursustel ning läbinud kahe aastase Karam Kriya nõustamiskoolituse numeroloogias. Praegu jätkan õpinguid Karam Kriya koolis oma õpetaja Shiv Charan Singh`i juures, tudeerin iidset tervenduskunsti Sat Nam Rasayan ning täiendan end meditatsioonikoolitustel. Oled tundidesse väga teretulnud! Isegi kui kõnnid joogateel alles esimesi samme.

Sat Nam.

Minu CV

Mulle meeldib väga, et õpetaja läheneb tunnile loominguliselt ja lapsed saavad joosta ning rahmeldada. Samas ei puudu tunnist traditsioonilised jooga poosid, juba varakult saab põnn aimu jooga põhitõdedest. Tunni algus, kus lapsed istuvad ringis ning igaühel on võimalus rääkida oma nädalast ja sellest, kuidas neil on läinud, on väga teraapiline. Laps tuleb joogatunnist koju rahulikuna ja puhanuna. 🙂

 

Minu tütar Mia ütleb, et talle meeldib tunnis teha konna, lõvi ja teisi asju. Meeldivad mängud ja jooga muusika. Tihti palub ta hommikul lasteaeda sõites panna mängima lastejooga laulude plaadi. Olles käinud aastakese lastejoogas, hakkas Mia suvel ka kodus poose võtma. Küsisin, et mis sa teed? Vastuseks sain, et kas sa ei näe, jooga puud! Mia oli siis vaid kolmeaastane.

Natalia Laaneväli

Laps õpib joogas pöörama tähelepanu väliselt sisemisele, see ongi jooga põhieesmärk. On väga hea kui sellega tehakse algust juba varakult. Laste puhul on oluline, et laps saab joogast esimese positiivse kogemuse: tore õpetaja, rahulik, mänguline ja pisut eriline olemine. Isegi kui järg peaks vahepeal kaduma, on selle kogemuse põhjal hiljem lihtsam ja loomulikum jooga juurde tagasi tulla.

Minu lastel tekkis selge seos joogaõpetaja ja majaga, kus tunnid toimusid. See oli nende jaoks nagu üks eriline maailm ja tihti, kui sealt mööda sõidame, küsivad nad ikka õpetaja kohta ning meenutavad tema tunde laia naeratusega. Püüame sel aastal jälle ka pisut regulaarsemalt tundides käima hakata. Joogaga on see hea asi, et see ei sea sulle tingimusi ja ootab sind alati tagasi.

Yoko Alender
“Soovitan väga seda kursust, sest: 1. oma emakeeles 2. saab palju teadmisi Kundalini joogast 3. enesearenguks suurepärane kursus 4. et mõista paremini lapsi… ja iseennast.”
Klarika Varik

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.