Monika Allert
Monika Allert

Jooga õpetaja

Email: monikaallert@yahoo.it
Telefon: 53407737
Piirkond: Viimsi

Tundide info:
Viimsi Huvikeskus
Randvere kool

Tunnid lastele vanuses:
3 – 7 aastased
7 – 11 aastased

Ma hingan sisse headust, ma hingan sisse julgust, ma hingan sisse armastust…nii algavad meie lastejooga tunnid.Laste jooga on lastega koosloomine, see on justkui väga eriline kunstiteos, mis valmib laste originaalsete ideede, piiritu fantaasia ja siira elurõõmu kaudu. Mulle meeldib mõelda, et mina olen suunanäitaja ja vajadusel abistaja, aga tunni tegelikud loojad on lapsed. Ja lapsi peab usaldama, seda on lastejooga mulle kõige rohkem õpetanud.

Jooga tunnil on konkreetne ülesehitus, mille eesmärgiks on tasakaalustada füüsist ja meelt. Väga tähtis on õige hingamine ja positiivne mõtlemine. Teeme asanaid, tasakaaluharjutusi, keskendumisvõimet ja vastupidavust arendavaid liikumismänge. See kõik toimub loovalt – läbi lugude, rütmide, tantsude, laulude, riimide ja muidugi mängu kaudu. Tunni põhiline eesmärk on saata lapsed koju julgemate, enesekindlamate, tugevamate, rõõmsamate ja alati rahuolevatena. Laste joogas saavad lapsed tegeleda oma lemmiktegevuse – loova mänguga!

Loe ka intervjuud Monikaga

Mulle meeldib väga, et õpetaja läheneb tunnile loominguliselt ja lapsed saavad joosta ning rahmeldada. Samas ei puudu tunnist traditsioonilised jooga poosid, juba varakult saab põnn aimu jooga põhitõdedest. Tunni algus, kus lapsed istuvad ringis ning igaühel on võimalus rääkida oma nädalast ja sellest, kuidas neil on läinud, on väga teraapiline. Laps tuleb joogatunnist koju rahulikuna ja puhanuna. 🙂

 

Minu tütar Mia ütleb, et talle meeldib tunnis teha konna, lõvi ja teisi asju. Meeldivad mängud ja jooga muusika. Tihti palub ta hommikul lasteaeda sõites panna mängima lastejooga laulude plaadi. Olles käinud aastakese lastejoogas, hakkas Mia suvel ka kodus poose võtma. Küsisin, et mis sa teed? Vastuseks sain, et kas sa ei näe, jooga puud! Mia oli siis vaid kolmeaastane.

Natalia Laaneväli

Laps õpib joogas pöörama tähelepanu väliselt sisemisele, see ongi jooga põhieesmärk. On väga hea kui sellega tehakse algust juba varakult. Laste puhul on oluline, et laps saab joogast esimese positiivse kogemuse: tore õpetaja, rahulik, mänguline ja pisut eriline olemine. Isegi kui järg peaks vahepeal kaduma, on selle kogemuse põhjal hiljem lihtsam ja loomulikum jooga juurde tagasi tulla.

Minu lastel tekkis selge seos joogaõpetaja ja majaga, kus tunnid toimusid. See oli nende jaoks nagu üks eriline maailm ja tihti, kui sealt mööda sõidame, küsivad nad ikka õpetaja kohta ning meenutavad tema tunde laia naeratusega. Püüame sel aastal jälle ka pisut regulaarsemalt tundides käima hakata. Joogaga on see hea asi, et see ei sea sulle tingimusi ja ootab sind alati tagasi.

Yoko Alender
“Soovitan väga seda kursust, sest: 1. oma emakeeles 2. saab palju teadmisi Kundalini joogast 3. enesearenguks suurepärane kursus 4. et mõista paremini lapsi… ja iseennast.”
Klarika Varik