Ave Palu
Ave Palu (Sarab Atma Kaur)

Jooga õpetaja ja juhendaja

E-mail: ave@valguslapsed.ee
Telefon: 5151 539
Piirkond: Viljandi, Viljandimaa

Tundide info:
Laste Jooga Viljandis
https://www.facebook.com/lastejoogaviljandis/

Tunnid lastele vanuses:
4– 6 aastased
7 – 11 aastased
11 – … aastased

Laste jooga on joogatund läbi mängu. See tähendab, et lisaks joogaharjutustele on tunni osadeks mängud, laulud, muusika, ka lugude kuulamine ja jutustamine. Kõik ikka selleks, et lastel säiliks hea kontakti iseenda ja oma füüsilise kehaga, oleksid paindlikud ja tasakaalukad, tuleksid toime oma tunnetega ning suhtuksid sõbralikult kaaslastesse. Lihtsalt tunneksid rõõmu elust ja olemisest!

Tundi alustame häälestamisega, et tuua oma tähelepanu iseendale, hetkele siin ja praegu. Järgneb vestlusring, kus iga laps saab soovi korral rääkida. Joogaharjutusi õpime läbi lugude jutustamise ja erinevate mängude. Füüsiline osa lõpeb juhendatud lõdvestusega. Õpime hingama ja teeme lastele kohandatud meditatsiooni koos liigutuste ning lauluga. Tunni võtame kokku lõpulauluga, millega soovime head endale ja teistele, et rõõmsalt ja rahulikult minna tagasi oma igapäevaste tegevuste juurde. Kuigi tunnil on üldjoontes kindel struktuur, siis iga tund saab oma näo, arvestades just sel päeval kokku tulnud laste emotsioone, võimeid ja vajadusi.

Noorte joogatund (11-…aastat) on ülesehituselt väga sarnane täiskasvanute kundalini jooga tunniga. Küll aga võib joogaharjutuste ja meditatsiooni ajaline kestvus olla lühem. Nii nagu laste tunnis on kasutuses erinevaid mänge, arutleme tähtsatel teemadel, jutustame ja kuulame üksteist.

Minu CV

Mulle meeldib väga, et õpetaja läheneb tunnile loominguliselt ja lapsed saavad joosta ning rahmeldada. Samas ei puudu tunnist traditsioonilised jooga poosid, juba varakult saab põnn aimu jooga põhitõdedest. Tunni algus, kus lapsed istuvad ringis ning igaühel on võimalus rääkida oma nädalast ja sellest, kuidas neil on läinud, on väga teraapiline. Laps tuleb joogatunnist koju rahulikuna ja puhanuna. 🙂

 

Minu tütar Mia ütleb, et talle meeldib tunnis teha konna, lõvi ja teisi asju. Meeldivad mängud ja jooga muusika. Tihti palub ta hommikul lasteaeda sõites panna mängima lastejooga laulude plaadi. Olles käinud aastakese lastejoogas, hakkas Mia suvel ka kodus poose võtma. Küsisin, et mis sa teed? Vastuseks sain, et kas sa ei näe, jooga puud! Mia oli siis vaid kolmeaastane.

Natalia Laaneväli

Laps õpib joogas pöörama tähelepanu väliselt sisemisele, see ongi jooga põhieesmärk. On väga hea kui sellega tehakse algust juba varakult. Laste puhul on oluline, et laps saab joogast esimese positiivse kogemuse: tore õpetaja, rahulik, mänguline ja pisut eriline olemine. Isegi kui järg peaks vahepeal kaduma, on selle kogemuse põhjal hiljem lihtsam ja loomulikum jooga juurde tagasi tulla.

Minu lastel tekkis selge seos joogaõpetaja ja majaga, kus tunnid toimusid. See oli nende jaoks nagu üks eriline maailm ja tihti, kui sealt mööda sõidame, küsivad nad ikka õpetaja kohta ning meenutavad tema tunde laia naeratusega. Püüame sel aastal jälle ka pisut regulaarsemalt tundides käima hakata. Joogaga on see hea asi, et see ei sea sulle tingimusi ja ootab sind alati tagasi.

Yoko Alender
“Soovitan väga seda kursust, sest: 1. oma emakeeles 2. saab palju teadmisi Kundalini joogast 3. enesearenguks suurepärane kursus 4. et mõista paremini lapsi… ja iseennast.”
Klarika Varik

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.