Laste jooga õpetajad

Tule hakka ka ise laste jooga õpetajaks või rikasta oma seniseid teadmisi ja oskusi uute ideedega.

Kas teadsite, et Eestis on umbes sadakond laste jooga õpetajat, kes regulaarselt juhendavad lastele või noortele mõeldud jooga tunde üle Eesti ning seeläbi annavad omapoolse suure panuse meie laste ja noorte vaimse ja füüsilise tervise edendamisse?

Paljud meie jooga õpetajatest annavad iidseid, üle 5000 a vanuseid jooga õpetusi edasi kas huvikoolis, koolis vôi lasteaias. Näiteks oma ainetunni, nt inglise või eesti keele või liikumistunni raames. Osad meist teevad avatud tunde, kuid osad teevad tunde vaid oma lasteaia- vôi koolipäeva sees, nii et me neist avalikult ei kuulegi. Osad meist tegutsevad mône muu trenni, nagu näiteks tants, aeroobika, jalgpall jms, raames ning integreerivad joogaõpetusi seal. Osad meist kasutavad laste jooga õpetajate koolituselt saadud nippe pedagoogi, eripedagoogi, tantsutreeneri, õpetaja, loovterapeudi, logopeedi, mänguterapeudi või lihtsalt lapsevanema ja vanavanema rollis. Osad meist on loonud ka väga edukad jooga- või tantsustuudiod üle Eesti, olles nii tööandjad nii iseendale kui teistele. Osad meist juhivad koole ja lasteaedu. Meie laste jooga õpetajate koolituselt on välja kasvanud ka lugemisjooga kui tàiesti omaette jooga liik üle 20 erineva jooga liigi kôrvale.

Aga kas sadakond lastele ja noortele mõeldud jooga õpetajat on palju või vähe ühes pisikeses Eestis, kus ametlikult elab ca 1,3 miljonit elanikku? Mõne arvates on seda palju, sest miks ikka ja jälle meie käest küsitakse, et kas me ei karda, et kasvatame endale nii palju konkurente juurde? Sellisele küsimusele on vaid ühene vastus: mis saab olla veel paremat, kui igal lapsel ja noorel on võimalus teha joogat oma kodukohas, oma (huvi)koolis, oma lasteaias või suisa oma kodus koos oma (vana)vanematega?

Iga laste ja noorte jooga õpetaja on kuldaväärt koostööpartner, eriti kui võtta kõrvale võrdluseks Statistikaameti andmed, mille kohaselt Eestis elab 259 338 last, mis teeb umbes 2600 last ühe jooga õpetaja kohta. Tegelikkuses aga on ühes jooga grupis lapsi keskmiselt kuni 12 last ühe õpetaja kohta.

Meie usume, et igal lapsel ja noorel vôiks olla võimalus teha joogat, sest joogast kui elustiilist sünnib meelerahu, keskendumine, õpiedukus, tugev närvikava, maandatus, fokusseeritus, sisemine rahu ja rôôm, tugev vaimne ja füüsiline tervis, empaatiavôime ja enese/teiste austamine jms.  Joogaliku elustiili viljelemine võiks olla sama elementaarne ja igapäevane tegevus nagu on seda meie hambapesu, füüsiline toit, katus peakohal.

Kokkuvõttes: kui teate kedagi, kes võiks tulla meie laste jooga õpetaja koolitusele, et seeläbi toetada oma isiklike või oma kodukoha laste ja noorte vaimset ja füüsilist tervist, siis palun jagage temaga seda suurepärast infot ja võimalust liituda meie uue grupiga juba 16.märtsil 2024.

Juhul kui rahalisi vahendeid hetkel napib, kuid soovi siiski on, siis koos leiame sobivaimad lahendused. Pluss suures plaanis investeering iseendasse ca 8-9 euri tunnis on parim investeering, mis tasub end kuhjaga ja kiirelt tagasi igas elu valdkonnas.

Kasutagem seda suurepärast võimalust ja tulgem koolitusele!

 

 

 

Kas soovid olla ka siin lehel laste jooga õpetajana ning saada esimesena osa koostööpakkumistest? Kui jah, siis kirjuta juba täna

kristel@lastejooga.ee

 

Essi Vahtras

Polüterapeut, lastejooga õpetaja ja naerujooga juhendaja Harjumaal Tutvustus
Minu sooviks on tuua rohkem rõõmu Sinu igasse päeva. Suures saginas kaotame tihti iseend ja tänu sellele unustame naermise, mängulisuse ja tänulikkuse elu eest, mis meile on antud. Usun, et meis kõigis on peidus üks Väike Präänik, kes soovib särada ja tunda end armastatuna, õnnelikuna ja hoituna. Kutsu naeru-või lastejooga kooli, lasteaeda, kontorisse, firmapeole, sünnipäevale või mõnele muule toredale koosviibimisele või tule oma hingerännakule polüteraapiasse! 

Lisainfo www.vaikepraanik.ee

Kontakt Essi Vahtras, essivahtras@gmail.com, 56350112

 

Kristina Udris

Laste jooga õpetaja ja shakti tantsu juhendaja Harjumaal

Tutvustus
Mulle meeldib looming/loovus ja laste jooga on seda ka omal moel. Iga tund on omamoodi loomine – jooga mängud lastega, tantsimine, harjutused, koos naermine, jutukeste välja mõtlemine jne. Nii püsib ärkvel ka minu enda sisemine laps, mis tänapäeva kiires elutempos on paljudel inimestel tukkuma jäänud. Lastega joogatamine toob rõõmu kõigile osapooltele, sest lapsed on nii vahetud ja siirad ja alati lähevad ära tunnist täis häid emotsioone.

Loovus- ja joogapesa Krissuga: https://www.facebook.com/loovusjajoogapesa

Kontakt kristina.udris@gmail.com, 5228575

 

Stina Abner

Kontakt stina.abner@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

Bibi Lank

Piirkond Pärnu

Kontakt bibilank@gmail.com, 53477022

 

 

 

 

 

Liis Järvamägi

Lastejooga õpetaja ning Saaremaa lastejooga õpetajate kogukonna looja ning hoidja

Tutvustus

Soovin, et igas koolis oleks oma joogaõpetaja ja lastejooga oleks õpilastele kättesaadav.

Kontakt liisjarv@gmail.com ja 55591486
 

 

 

 

 

Merit Kaljus
Laste ja täiskasvanute kundalini jooga õpetaja Ida-Virumaal

Tutvustus
Me oleme võimsamad kui arvame end olevat! Maailmas on palju imelisi inimesi. Pea meeles üks neist oled Sina! Tee seda, mida armastad ja armasta seda, mida teed! Ole tänulik! Universum armastab tänulikku südant.

Annan hetkel laste jooga tunde Virumaa lastele Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskuses ja huviringina Kohtla-Nõmme Koolis
 
Lisainfo Virumaa laste ja noorte jooga MTÜ Õnnelik Laps – https://www.facebook.com/groups/975701363086938

Kontakt virumaa.lastejooga@gmail.com ja tel 53 92 0001

 
Merike Kens
Tantsu ja laste jooga õpetaja Harjumaal, mentor
Tutvustus

Mis on ÕNN? Õnn on staadium ja peitub tegudes, mitte selles, et saad, mida tahad.

Soovin toetanud väikelapsi ja noori läbi tantsu -ja jooga kes kujundavad teadlikumalt oma “õnne” olles varakult tegusad inimesed. Mis on RÕÕM? See on heaolu iseendas koosõlas su füüsise ja vaimuga. Igas tunnis soovin, et lapsed/noored saavad eduelamusi. Rõõm purustab mure! Aitab hoida fookust, igas elu etapis. Halb päev ei tähenda halba elu. Nende kõikide suurte eluliste teemade mängime, lustime, tantsime, rullime, keerutame-et HOIDA, mis kannab meid elus edasi.

Merike tegutseb beebidega, põnnidega, mudilastega, kooliealistega, noortega.

Piirkond Harjumaa

Kontakt www.merstuudio.ee ja merike@merstuudio.ee