Intervjuu: Kertu Chaffraix

Intervjuu: Kertu Chaffraix

Kuidas Sa jõudsid laste joogani ja mida on jooga Sulle elus andnud?

Imeline lastejooga jõudis tegelikult minuni, mitte mina temani. Kursusest teadasaamine ning sinna registreerumine toimus mu jaoks väga ootamatult ja kiiresti. Alguses ma arvasin, et see juhtus juhuslikult, kuid nüüd tean kindlalt, et juhuseid ei ole olemas. Lastejoogal on kanda väga oluline roll minu elu suurest plaanist.

Jooga on mulle andnud ühenduse minu hingega ning teadmise, et kõik vastused on minu sees alati olemas. Tänu joogas õpitud tööriistadele ja kogemuste oskan varasemaga võrreldes oluliselt rohkem näha väljakutseid võimalustena, mis aitavad  mul kasvada paremaks versiooniks iseendast. Asanad hoolitsevad mu füüsilise keha ja energiakeskuste eest. Meditatsioonid ning mantrad toetavad mu rahutut meelt ning aitavad luua sinna vaikust ning meelerahu.

Miks on Sinu arvates jooga laste jaoks oluline ja millal võiks joogaga alustada?

Lastejooga on loob ühenduse lapse hingega, pakub igale lapsele ruumi, kus olla päriselt ise ning annab kaasa kindla teadmise, et kõik temas on õige ning ta saab suurepäraselt erinevate olukordadega hakkama kui vaid ise soovib ja usub endasse. Samuti õpetab lastejooga neile erinevaid tööriistu, kuidas ennast rahustada, kuidas emotsioonidega toime tulla, kuidas keskenduda ning lõdvestuda.

Lastejoogaga alustamine sõltub lapsest ning tema valmisolekust. Üldiselt leian, et paras aega alustada on enam vähem kolmesena, kuid üks mu eelmise aasta kogemus näitas, et vahel on laps valmis joogatama ka palju varem. Nimelt oli mul au kohtuda ühe pooleteisesega, kes ei rääkinud veel sõnagi, kuid oma enesekindla kehakeelega andis selge signaali, et tema on nüüd kohal ja viimane aeg on joogaga pihta hakata :).

Milliseid jooga praktiseerimisest tulenevaid muutusi oled oma laste peal näinud?

Ma märkan, et lapsed muutuvad läbi jooga oma kehast ja iseendast järjest teadlikumaks. Jooga loob ühenduse iseendaga ning kui lapsel on tugev ühendus enda pärisolemusega, siis on ta palju tasakaalukam ning tuleb välismaailma mõjutustega kenasti toime. 

Millal oleks hea aeg lapsele joogat tutvustada ja kui tihti võiks lapsed joogat harrastada?

Joogat lastele võiks tutvustada alates lasteaiaeast ning noortele kooli minekust kuni lõpuaktuseni välja. Iga aeg on alustamiseks õige. Lastejooga tund võiks olla regulaarselt vähemalt korra nädalas, kuid tunnist kaasasaadavaid tööriistu/tehnikaid saab laps kodus praktiseerida igapäevaselt.

Kas on mõni mõttetera, millest elus lähtud?

Olen ise see muutus, mida ma maailas ootan.

Nimeta mõni raamat, mis on Sind ennast oluliselt mõjutanud.

Liis Orav „Toida oma tervist“. Luule Viilma “Ellujäämisõpetus“.

Mis Sind üldse elus inspireerib ja motiveerib ning mis on see, mis tõstab suunurgad ülespoole ja paneb silmad särama? Kirjelda lühidalt ka oma plaane ja unistusi seoses laste joogaga.

Mind inspireerib elu ise ja motiveerivad väljakutsed, rahulolu saavutustest, rõõm ja tänu võimalustest ning tehtust.  Minu suunurki tõstab ja silmad paneb särama tantsimine, maitsev ning külluslik söök, sisukad vestlused huvitavate inimestega, laste puhas ja siiras olemus, hea huumor, spontaansus ja raba.

Ma soovin jätkata lastejoogatundide juhendamisega ning usun, et siis kui aeg on õige, saab lastejoogast, beebiootajate tantsutundidest, rasedate joogast ning sünnitoetaja imelisest teekonnast täiuslik ning teineteist toetav kooslus, mis see kõik kokku ongi minu hinge tee, mida mööda astuda on kerge, helge, külluslik ning vägev.

Mida sooviksid tänapäeva ruttavale inimesele öelda?

Peatu, hinga, märka. Küsi endalt, kes ma olen ning kuhu ma teel olen? Kas see on see, mida ma päriselt tahan?

About Author

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.