Grete Sutrop
Grete Sutrop

Children’s yoga teacher

E-mail: haldjadjadraakonid@gmail.com
Phone: 5239362
Area: City Center, Pirita, Viimsi
Blog: http://kolmkleidikest.blogspot.com

Information for classes:
Haldjad ja Draakonid Lastejooga

Classes for children aged:
1,5 – 6
5 – 11
7 – 11

Children’s yoga classes full of playfulness and fantasy. We learn to perceive the world through stories, creativity, games, discussions, use of body, relaxation and meditation. Children and yoga have always fascinated me and I am grateful that life has given me the opportunity to combine these two! By education I am a lawyer and at the moment I am finishing my studies in social pedagogy and child protection. Before parental leave I worked in the field of human rights. My wish to help children and people in general has only grown in time.

I encountered Kundalini yoga in classes a few years ago and after that in yoga classes for expecting mothers and baby yoga held by Sukhdev Kaur. I felt it in my heart that I wanted to further explore the exciting and magical world of yoga and soon in 2015 life threw me the opportunity to study to become a children’s yoga teacher under the guidance of Kristel Paimla. This course helped me see my own soul and into the deepest corners of my heart, to heel my inner child and taught me how though yoga and love I could also inspire others to connect with their heart.

Mulle meeldib väga, et õpetaja läheneb tunnile loominguliselt ja lapsed saavad joosta ning rahmeldada. Samas ei puudu tunnist traditsioonilised jooga poosid, juba varakult saab põnn aimu jooga põhitõdedest. Tunni algus, kus lapsed istuvad ringis ning igaühel on võimalus rääkida oma nädalast ja sellest, kuidas neil on läinud, on väga teraapiline. Laps tuleb joogatunnist koju rahulikuna ja puhanuna. 🙂

 

Minu tütar Mia ütleb, et talle meeldib tunnis teha konna, lõvi ja teisi asju. Meeldivad mängud ja jooga muusika. Tihti palub ta hommikul lasteaeda sõites panna mängima lastejooga laulude plaadi. Olles käinud aastakese lastejoogas, hakkas Mia suvel ka kodus poose võtma. Küsisin, et mis sa teed? Vastuseks sain, et kas sa ei näe, jooga puud! Mia oli siis vaid kolmeaastane.

Natalia Laaneväli

Laps õpib joogas pöörama tähelepanu väliselt sisemisele, see ongi jooga põhieesmärk. On väga hea kui sellega tehakse algust juba varakult. Laste puhul on oluline, et laps saab joogast esimese positiivse kogemuse: tore õpetaja, rahulik, mänguline ja pisut eriline olemine. Isegi kui järg peaks vahepeal kaduma, on selle kogemuse põhjal hiljem lihtsam ja loomulikum jooga juurde tagasi tulla.

Minu lastel tekkis selge seos joogaõpetaja ja majaga, kus tunnid toimusid. See oli nende jaoks nagu üks eriline maailm ja tihti, kui sealt mööda sõidame, küsivad nad ikka õpetaja kohta ning meenutavad tema tunde laia naeratusega. Püüame sel aastal jälle ka pisut regulaarsemalt tundides käima hakata. Joogaga on see hea asi, et see ei sea sulle tingimusi ja ootab sind alati tagasi.

Yoko Alender
“Soovitan väga seda kursust, sest: 1. oma emakeeles 2. saab palju teadmisi Kundalini joogast 3. enesearenguks suurepärane kursus 4. et mõista paremini lapsi… ja iseennast.”
Klarika Varik

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.