Laste jooga tunni sisu

Laste jooga tunni sisu

Laste jooga tundi alustatakse tervitusega ja endale mugava koha leidmisega ringis. Kasutatakse ka matte ja muid vajalikke vahendeid (pleed/tekk, kaisuloom jne). Järgnevalt jutustatakse õpetliku sisuga muinasjutt, mille ajal võetakse erinevate loomade, esemete või tunnete asendeid, mis tegelikult ongi traditsioonilised jooga asanad ehk asendid. Muinasjuttu sisseelamine ergutab lapse fantaasiat ja kujutlusvõimet. Harjutuste tegemine muudab lapsed aga rõõmsaks ja terveks.

Muinasjuttude elamuslikkus arendab laste intelligentsust ja loovust ning äratab lapses tundeid ja mõtteid, mida täiskasvanute maailmas on raske kogeda. Muinasjutt sisendab lapsesse lootust, julgust ning haarab endaga kaasa. Kuulates lugu, elab laps sisimas läbi juttudes aset leidvaid sündmusi ning kujutab neid visuaalselt ette.

Jooga asendite ehk asanate lapsepärased nimetused (kass, koer, hunt, toonekurg, puu, kala jne) aitavad kaasa laste kujutlusele. Laps tunnetab end erinevates olevustes või esemetes. Tekib tunne võimsusest ja võimetusest, liikuvast ja liikumatusest.

Kõik jooga asendid aitavad kaasa lapse füüsilisele ja vaimsele arengule. Jooga abil korrastuvad lapse erinevate elundkondade talitlused. Tasakaalustatakse keha, hinge ja vaimu ning kasvatatakse elujõudu, elurõõmu, julgust, enesekindlust, rahulikkust, loovust ja emotsionaalset intelligentsust.

Laste jooga tund kestab koos sissejuhatuse, laulmise, muinasjutu, lõdvestuse ja meditatsiooniga kokku 60 minutit.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.