Kristel Paimla
Kristel Paimla

Lastejooga asutaja

E-mail: kristel@lastejooga.ee
telefon: 521 6525

Õpetaja Manavjeet Kaur

Jooga tuli minu igapäevaellu 2010. aastal, kui ootasin oma kolmandat last. Esialgu käisin vaid kord nädalas rasedate jooga tunnis Mehhikost pärit imelise õpetaja Sukhdev Kaur Khalsa juures, et rahustada oma meelt, mis sumises nagu üks supersuur herilasepesa; et toetada oma kõhubeebi arengut; ja et minna väärikalt läbi kõikvõimalikest väljakutsetest, mida elu mulle tol perioodil suurima mõnuga kinkis. Kuna sain nende õppetundidega päris kenasti hakkama, sealjuures kogedes tavapärase ohvrirolli asemel hoopis julgust, õnne, sisemist rahu, turvalisust, tasakaalu kui ka iseenda lõputust, siis tekkis minus tohutu suur austus kundalini jooga vastu. Ühtlasi ka sügavam huvi selle vastu, et kuidas üks kriya ja meditatsioon saavad muuta nii kiiresti mu olemust, mõtteid, tundeid ja tervist tervikuna.

Oled kindlasti ju kuulnud ütelust, et mida rohkem inimesed teevad plaane, seda rohkem jumalad saavad naerda. Nii juhtus ka minuga – mina, kes ma olin pühendunud oma perele, naiseksolemisele, emarolli, karjäärile, aktiivsele elu nautlemisele jne, pidasin joogat üheks maailma kõige igavamaks asjaks, millest käisin igaks juhuks suure kauge kaarega mööda. Kuni tuli korralik “wake up call” ja ühtäkki avastasin end juba Karam Kriya kundalini jooga õpetajate koolist, kus mind inspireerisid Shiv Charan Singh, Ram Singh, Jivan Mukta Singh, Meherbani Kaur, Sat Darshan Kaur, Sukhdev Kaur ja teised rahvusvaheliselt tunnustatud kundalini jooga õpetajad. Kuna minu hing ja süda on alati armastanud lapsi, siis loogilise jätkuna õppisin kohe otsa ka laste jooga õpetajaks. Minu suurteks eeskujudeks sel teel olid Atma Singh ja Siri Gopal Kaur Saksamaalt ning Gurudass Kaur USA-st ning loomulikult mu enda lapsed, minu suurimad gurud ja õpetajad.

Põhihariduse olen omandanud Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi (endine Tallinna 46. Keskkool) kunstiklassis ja keskhariduse Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasiumis (endine Tallinna 9. Keskkool). Juurat õppisin nii Sotsiaalteaduste Erakõrgkoolis Veritas kui ka Tartu Ülikooli magistrantuuris. Olen olnud üliõpilasesinduse juht, ülikooli nõukogus, kaasategev poliitikas ja erinevates noorteprojektides. Olen töötanud nii avalikus- kui erasektoris, asutanud mõned ettevõtted ja mittetulundusühinguid, sh Laste Jooga Stuudio ning aastast 2005 pean ema ametit. Olen elanud koos perega aasta oma elust Tai Kuningriigis. Lisaks erinevatele jooga koolitustele olen läbinud ka Peep Vainu “Saavutama õppimise” kursuse, Gordoni perekooli, Holistilise Teraapia Instituudi 1. Kursuse. Saanud inspiratsiooni Brandon Baysi “The Journey Intensive” ja “Manifest Abundance” ning Bettina Hallifaxi laste rännaku seminaridelt. Pluss läbinud veel hulgaliselt igasugu huvitavaid kursuseid, mille kohta saab lisalugeda minu CV-st altpoolt.

Minu sulest ja minust on ilmunud artikleid erinevates väljaannetes nii Eestis kui mujal, sh olen osalenud erinevatel festivalidel ning raadio- ja telesaadetes, et propageerida laiemale üldsusele joogat, eriti laste ja noorte joogat. Igal võimalusel praktiseerin iidset Sat Nam Rasayan tehnikat, mis aitab tervendada nii iseend kui teisi, pluss luua ellu vaikust, rahu, selgust, kohalolu jne. Lisaks joogale olen suur muusika, fotograafia, kokkamise, massaazhi, terapeutiliste eeterlike õlide ja reisimise fänn. Järgmised reisid, mille kohta küsi kindlasti lisa, ning millega saab huvi korral liituda, on seotud joogaga ning on kursiga Saksamaale, Prantsusmaale, Balile, Omaani ja Indiasse. Hetkel annan viimast lihvi oma laste jooga raamatule, mille sündi olen ette valmistanud palju aastaid. Ühtlasi olen raamatute “Rõõm ja tervis kooskokkamisest” (koostaja Kadi Toompere) ja “Teejuht joogamaailma” (koostaja Egle Koppel) üks kaasautoritest.

Tänaseks on minu jooga tundides ja laagrites käinud inspiratsiooni saamas tuhandeid lapsi, noori ja täiskasvanuid. Aitäh kõigile selle usalduse ning võimaluse eest koos kasvada, üksteist inspireerida ja ülendada. Üks mu suurimaid saavutusi senises elus on lisaks kolmele imelisele inimesele elu kinkimisele see, et 2015 a võtsin kokku oma julguse, senised teadmised ja praktika ning panin aluse esimesele eestikeelsele ja väga sügavale laste jooga õpetajate kursusele ehk siis koostöös veel kümne väga toreda inimesega alustasime laste jooga õpetajate koolitamist. Tänaseks on see kursus kasvanud 160 tunnilt 300 tunnile ning igal aastal saavad tuule tiibadesse paarkümmend uut imelist laste jooga õpetajat üle ilma. Aitäh, mu armsad kaasteelised Katre Rajur, Sukhdev Kaur, Ave Palu, Raigo Ruga, Liina Ravneet Elvik, Indrek Tammoja, Janne Ristimets, Kadi Toompere, Erki Aule, Merilin Tamme, Kalev Veskimäe, Liis Luik, Erki Kaikkonen, Ram Kirin Kaur, et olete panustanud laste jooga õpetajate kursustesse nii palju oma väärtuslikku aega ja armastust. Niisamuti suur aitäh kõigile neile umbes sajale julgele inimesele, kes on tulnud meie kursustele ning täna viivad ise edasi iidseid kundalini jooga ja universumi õpetusi oma (õpi)lastele kas siis kodudes, huvikoolides või mõne koolitunni raames.

Unistan sellest kuidas: 1) iga laps saab sõltumata oma päritolust, usulisest kuuluvusest ja pere materiaalsetest võimalustest teha joogat; 2) kõik inimesed leiavad tee meie laste jooga õpetajate kursusele, et saada kontakt oma parema versiooniga iseendast; 3) looduse rüpes asuvad mõnusad jooga- ja kogukonnakülad, kus elavad koos toredad inimesed igas vanuses; on koduloomad ja passiivmajad; koos kasvatatakse puhast toitu; eakad saavad väärikalt vananeda; iga päev on elav muusika, laul, near ja armastus; lapsed saavad olla lapsed ja kasvada vabalt kundalini jooga humanoloogia põhimõtete alusel ning akadeemilise hariduse nii, nagu kirjeldab seda Peter Grey oma raamatus “Freedom to Learn” (eesti keeles ilmunud “Vabadus õppida”).

Igatahes kui Sinu kodukohas ei ole veel laste või noorte jooga õpetajat, anna mulle sellest julgelt teada, et koos leiaksime parima lahenduse. Niisamuti tule kindlasti meie imelisele elumuutvale kursusele, sest alustades maailma muutmist iseendast, muudame olemasoleva maailma tõeliseks paradiisiks nii iseendi sees kui meie ümber. Niisamuti kui Sind kõnetab sellise kogukonna loomise idee, anna endast teada.

Tänus ja armastuses

Kristel Manavjeet

+3725216525

kristel@lastejooga.ee

Loe kindlasti ka minu artiklit sellest, kas lapsed vajavad joogat

Inglise keeles on artikkel loetav siin

Minu joogateekond:

 • 2011-2012 KRI Level 1 Teacher Training, õpetajad: Shiv Charan Singh (UK/Portugal), Sohan Kaur (Saksamaa/Itaalia), Sukhdev Kaur (Mehhiko/Eesti), Ram Singh (Prantsusmaa) Jivan Mukta Singh (Tśiili/Soome), Meherbani Kaur (Saksamaa), Sat Darshan Kaur (Soome), Sarabjit Kaur (Hispaania) ja Hari Krishan Singh (Holland/Saksamaa)
 • 2012 Sonnenkindyoga laste jooga õpetajate koolitus, Atma Singh (Saksamaa) ja Siri Gopal Kaur (Saksamaa)
 • 2013 Childplay Yoga: Gurudass Kaur (USA)
 • 2013 European Yoga Festival Prantsusmaal, workshops and White Tantric Yoga
 • 2016 European Yoga Festival Prantsusmaal, workshops and White Tantric Yoga
 • 2017 European Yoga Festival Prantsusmaal, workshops and White Tantric Yoga
 • 2017 KRI Teacher Training Level 2 „Conscious Communication“, Shiv Charan Singh, Sohan Kaur ja Sukhdev Kaur
 • 2017-2020 Sat Nam Rasayan Healers Training Level 1, Jerome Shankar (UK/Taani)
 • 2018 European Yoga Festival Prantsusmaal, workshops and White Tantric Yoga
 • 2018 KRI Teacher Training Level 2 “Authentic Relationships”, Shiv Charan Singh, Sohan Kaur ja Sukhdev Kaur
 • 2020 KRI Teacher Training Level 2 „Stress & Vitality“, Shiv Charan Singh ja Sukhdev Kaur
 • 2021 KRI The 21 Stages of Meditation: Kundalini Yoga as taught by Yogi Bhajan, Sukhdev Kaur
 • 2021 KRI Teacher Training Level 2 “Mind and Meditation”, Shiv Charan Singh ja Sukhdev Kaur

 

PS Kui soovid muuta sünnipäeva, naisteõhtu, suvepäeva, koolituse, laagri, festivali või muu erilise hetke veelgi erilisemaks ja  meeldejäävamaks, võta minuga julgelt ühendust. Lisaks noorte ja lastega tehtvale joogale teen ka kundalini jooga tunde täiskasvanutele. Niisamuti pakun tervendavaid Sat Nam Rasayan sessioone.

Minu CV

“Soovitan väga seda kursust, sest: 1. oma emakeeles 2. saab palju teadmisi Kundalini joogast 3. enesearenguks suurepärane kursus 4. et mõista paremini lapsi… ja iseennast.”
Klarika Varik
See kursus on üks imeline teekond. Teekond eelkõige iseendani. Kontakti loomine oma hingega. Selle käigus olen õppinud usaldama, alistuma, oma kõikvõimsust märkama ja kasutama ning olema kohal. Leidsin endas üles lapselikkuse, mängulisuse, rõõmu. Kuhu nad küll vahepealsetel aastatel kadunud olid?! Aitäh-aitäh- aitäh iseendale, et tulin laste joga õpetajate kursusele!
Külliki Holtsmann
Kui sulle meeldivad lapsed ja nendega mängimine siis see kursus on väga tore võimalus õppida lastega terviklikult tegelema. Lisaks sellele koged ja õpid ise elama terviklikult. Terve kursus on läbi mõeldud ja väekate õpetajatega läbi viidud. Väga ilus kogemus. Tänan!
Helen Ainvere
Mulle väga meeldib, et siin on suur rõhk KOOS olemisel-tegemisel- loomisel. Luuakse sõbralik hinnangutevaba grupienergia, kus puudub igasugune konkurents ja üksteist toetatakse tingimusteta. Sellist tunnet, nagu on sellisesse gruppi kuulumine pole enne tundnud ega oleks osanud ette kujutada.
Kristel Tammin
Meeli ja maailma avardav. Leiad kontakti oma sisemise lapsega ja õpetusi-nippe-trikke, kuidas väga põnevaid lastejooga tunde läbi viia. Kui ma otsustaks lastejooga tunde mitte hakata läbi viima (mida loomulikult tahan, sest saadud inspiratsioon on piiritu), siis ei kahetseks ma kindlasti laste joogakursusele tulemist, kuna see kogemus ja teekond on isiklikul tasandil mulle palju õnne, rahu, tasakaalu ja innustust.
Marju Loorits
Soovitan inimesele, kes soovib päris tõeliselt tegeleda enesearenguga ja usub, et jooga on üks viis, kuidas end hoida, tõsta ja arendada.
Maili Liinev
Jah, kindlasti soovitan. Kursus on ka üldhariv ja väga mitmekülgne. Kindlasti ka kergelt teraapilise mõjuga.
Ester Kokkota
100% inspireeriv ja sütitav. Mitte ainult tööks lastega, aga iseenda sisse vaatamiseks, jagamiseks, juba olemasolevate mõtete käivitamiseks ning uute genereerimiseks.
Gea
Ma tunnen, et kogu kursus on mind avardanud, olen õppinud ning leidnud vastuseid küsimustele, mis on mind pikalt painanud. Olen leidnud endas üles oma sisemise lapse. Vapustav teekond, intensiivne õpe ja suurepärased ideed on seda protsessi loonud ja saatnud, mille eest olen tänulik!
Kaisa Kalmus
Kaisa Kalmus
See pole lihtsalt laste jooga kursus, selle imelise teekonna käigus saadakse vastused aastaid kestnud küsimustele laste, iseenda ning ümbritseva maailma kohta. Kursus on niivõrd avardav, et tajud kuidas toimub järjepidev teadlikkuse juurdevool.
Eike Toomsalu
Eike ToomsaluLaste jooga õpetaja
Kristel - imeline hing, kelle kohta polegi sõnu. Aitäh, et tõid läbi lastejooga rahu ja armastust siia maailma.
Essi Vahtras 
Essi Vahtras 
Suurepärane kursus. Lasteaia õpetajad võiksid kõik sellel kursusel osaleda. Annab isiklikuks arenguks ning lastega töötamiseks väga palju praktilisi kogemusi. Samas oli piisavalt palju isiklikku toetamist õpetajana töötamiseks. Sellel kursusel kohtud enda sisemise minaga. Saad palju positiivset energiat, rõõmu ja rahulolu endasse.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.