Halloween

Halloween

Kuigi Halloweeni tähistatkse peamiselt Ameerika Ühindriikides, siis iga aastaga saavutab see Kelti püha ka Eestis enam polulaarsust.

Eestis tähistame ka Mardi- ja Kadripäeva, kuid Halloween pakub lastele rohkem võimalusi. Halloween on aeg, kus lapsed saavad oma kujutlusvõimel lendu minna. Nad võivad end muuta rüütliteks, loomadeks, kangelasteks, loomaarstideks, balleriinideks, kollideks – milleks iganes nad soovivad.. Samas on Halloween ka aeg, kus ahnus tõstab oma rohelised silmad ja pea.

See Halloween, kasutage võimalust oma lastele õpetada väärtusi nagu teadlikkus, lahkus ja armastus.

Julgustage neid kasutama oma kujutlusvõimet ja olenemata, kas kostüüm on isetehtud või poest ostetud julgustage neid kasutama oma loovust ja olla kes nad olla tahavad.

Kui laps tahab olla rüütel, lase tal. Kui ta tahab olla printsess, aita tal kostüüm teha. Julgustades lapsi oma unistuste järgi püüdlema, õpetad neile ka postiivsust ja armastust.

Lase lapsel kaasa aidata Halloweeni ettevalmistustega:

  • Lase lapsel ise valida oma tegelaskuju
  • Tee lapsega koos kostüüm
  • Küsit lapselt, mida tema tahaks teistele lastele anda
  • Kui laps tahab, lase tal ise ukse peal maiustusi anda

Õpeta teadlikkust läbi andmise. Suur osa halloweenist on maiustuste jagamine teistele. Et õpetada lastele andmisrõõmust, küsi talt, kas ta oleks nõus oma maiustusi andma edasi teistele, kes teie ukse taha tulevad.

Laps ei pea terve õhtu teistele maiustusi jagama, mõned korrad on täiesti piisav. Näita talle kui hea on teistele anda. Kui seda teha õhtu alguses siis saate näidata kuidas nende lahkus saab premeeritud. Kui laps annab teistele siis saavad nad ise ka, mitte ainult ise ukselt uksele käies kommide näol, vaid ka selle toreda tunde enda sees, mis tekib kui teistele head teha.

Halloween on ideaalne aeg, et õpetada lapsi teadlikkusest, sest nad kohtuvad sellel õhtul ka roheliste silmadega koletisega, kelle nimi on ahnus. Nad tahavad, et nende kostüüm oleks parim, saada ebainimlikult palju kommi ja lõbutseda nii palju kui võimalik. Kuid ükski nendest asjadest ei jää kestma, samas armastus, sõbrad, perekond jäävad kestma.

 

See Halloween võta aega, et õpetada oma lastele teadlikkusest ja kuidas see on seotud pühaga. Ja mis kõige tähtsam – lõbutse koos oma lastega ja mine kaasa nende kujutlusvõimega.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.