Jooga kasulikkus teismelistele

Jooga kasulikkus teismelistele

Enamik teismelisi satuvad joogatundi uudishimust ja lõpuks hakkavad regulaarselt käima, et vabastada end fustratsioonist ja vihast ning leida endas sisemine rahu. Kiiresti saab neile selgeks, kuidas selline emotsionaalne vabanemine toetab neid ka õpingutes, suhetes ja üldises heaolus. Saades teadlikkumaks läbi meditatsiooni ja jooga, ei ole me enam oma saatuse ohvrid, vaid astume julgelt oma katsumustele vastu ja juhime oma elu positiivsuse ja tervislikkuse poole. Viies jooga noorteni, õpetame neile üht elu tähtsamat oskust – kuidas “lahustada” ja “seedida” traumat siis kui see juhtub, seega reguleerides emotsioone, et toetada õppimist ja eluga kohandumist.

Hirmust eemaldumisel, õpivad nad elama oma elu uudishimus, olles avatud, aktsepteerivad ja armastavad.

 

Mõned näited jooga kasulikkusest noortele:

  • Suurendab jõudu ja paindlikkust

Jooga poosid tugevdavad lihaseid, suurendavad paidlikkust ja täiustavad rühti. Jooga tasakaalu arendavad harjutused parandavad koordinatsiooni ja aitavad ära hoida vigastusi.

  • Aitab stressiga toime tulla

Teismelised, kes praktiseerivad joogat, õpivad teadlikult hingama, mis rahustab keha ja alandab stressi. Meditatsiooni tehnikaid saab kasutada negatiivsete mõtete juhtimiseks ja ärevuse vähendamiseks.

  • Suurendab tähelepanu

Hingamise ja jooga pooside kombineerides saab parandada konsentratsiooni- ja tähelepanuvõimet, mis kandub edasi ka akadeemilisse keskkonda.

  • Positiivne minapilt

Keha ja meele ühendus joogas soodustab enda keha väärtustamist ja julgustab noori mitte hinnanguid andma ei endale ega ka teistele.

 

Fotograaf: Sten Roosvald

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.